logo RB

Majowa Masa Krytyczna

rogacz | 2013-06-01 | 4 komentarze

masa_krytyczna

Majowa Masa

jest już historią. Tym razem obyło się bez większych problemów, chociaż na przyszłość już wiemy, że tańsze baterie w empetrójce z poprzedniej masy potrafią płatać figle ;-)

Wg. naszych szacunków przybyło ok. 130 uczestników. Jeszcze kilka godzin wcześniej taka liczba nie była wcale pewna. Jednak ulewa odpuściła jakiś czas przed masą, pozwalając nam spokojnie przejechać i się pokazać miastu.

DSCF3597.JPGZdjęcia

Także tym razem zdjęcia oraz linki do zdjęć i filmów możecie wysyłać na rowerowybialystok@gmail.com z tematem MASA, lub na naszym forum, gdzie możecie też podyskutować. Wasze materiały postaramy się dorzucić do relacji.


Przykładowo, zdjęcia Jakuba znajdziecie tutaj, w jego galerii.Sprawdzajcie tę stronę, by nie przegapić zdjęć od innych uczestników, a my niebawem zmontujemy jakiś film :-)

DSCF3577.JPG

Byli wśród nas też goście zza granicy. Pozdrawiamy pana po środku, który po wszystkim zagadał naszego wodzireja ;-)Trasa

Rynek Kościuszki - Lipowa - Dąbrowskiego - Solidarności - Wierzbowa - Świętokrzyska - Berlinga - 3go Maja- Sikorskiego - Wrocławska - Zielonogórska - Hetmańska - Gen.E.Fieldorfa "Nila" - Kopernika - Zwierzyniecka - 11go Listopada - Plac Katyński - Skłodowskiej - Plac Uniwersytecki - Liniarskiego - Rynek Kościuszkimasa_krytyczna

Komentarze

rolek | 2013-06-01
"Tym razem postaramy się zahaczyć o Urząd na Składowej, aby pokazać dyr. Ostrowskiemu, że jest dla kogo wydzielać pasy rowerowe w jezdni, (o które nie tylko my się upominaliśmy) a także ułatwiać przejazd przez centrum, o co dopytywali tez radni oraz Eskapada."

Nie udało się :/

[odpowiedz]

dziarul | 2013-06-02
rolek napisał(a):
"Tym razem postaramy się zahaczyć o Urząd na Składowej, aby pokazać dyr. Ostrowskiemu, że jest dla kogo wydzielać pasy rowerowe w jezdni, (o które nie tylko my się upominaliśmy) a także ułatwiać przejazd przez centrum, o co dopytywali tez radni oraz Eskapada."

Nie udało się :/

Wina Tuska!

[odpowiedz]

rolek | 2013-06-03
dziarul napisał(a):
Wina Tuska!
Wina psa-przewodnika!

[odpowiedz]

cześć | 2013-06-13
Dyr. Ostrowskim personalnie lepiej nie zaprzątać se głowy, nie przydawać mu nienależnej wagi.

Lepszym sposobem będzie skuteczne skierowanie potoku rowerujących ludzi z chodników na drogi, ulice, skłonienie ich do egzekwowania obowiązujących przepisów /pierwszeństwo na przejazdach, prawoskrętach, rondach i te pe, jednak również czerwone - i dla nas czerwone, po przejściach nie śmigamy lecz zsiadamy z roweru, przechodzimy na drugą stronę prowadząc go, nie czekając jednak przy tym, aż wszystkie auta przejadą .../. Wówczas sami kierowcy petycje pisać będą do dyr. Ostrowskiego, innych nam niechętnych, żeby jednak już nie partolić, żeby coraz większe rzesze /całorocznie/ rowerujących sprawnie i możliwie bezkolizyjnie poruszać się mogły po mieście. Biały jest mocno rozkopany, zakorkowany. Najlepszy czas ku temu, aby zwrócić uwagę na rower jako alternatywny, fajny środek przemieszczania się. Jednak nie jadąc do dyr. Ostrowskiego pod okno -kiedy go już nie ma- lecz właśnie jeżdżąc u_l_i_c_a_m_i i ddr stosując się do przepisów, egzekwując je, piętnując wykroczenia automobilistów.

W przeciwnym razie nikt z decydentów nie będzie nas traktował poważnie. Tak, jak to jest teraz.

P.S. Osławiona sieć ddr w Holandii powstała na skutek silnego, konsekwentnego i skutecznego nacisku społeczeństwa na włodarzy. Dopiero z czasem ci zaczęli dostrzegać tego korzyści.

[odpowiedz]

Dodaj komentarz