logo RB

Aconcagua by bike, czyli rowerem

Aconcagua13 | 2013-02-15 | 2 komentarze

wyprawa turystyka

Dwójka z Podlasia walczy o najwyższy szczyt Ameryki Południowej

Siedem tygodni, 1247 kilometrów, 6960.8 m n.p.m, jeden cel - Aconcagua!

‘Aconcagua by Bike Czyli Rowerem’ to nietypowy projekt podróżniczy autorstwa Michała Lemańskiego i Kasi Timofiejew, który został zgłoszony do tegorocznej edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego. Celem memoriału jest wspieranie najbardziej innowacyjnych i kondycyjnie wymagajacych projektów podróżniczych, takich właśnie jak pomysł Kasi i Michała. Niemniej jednak, jest jeden warunek. Aby mogli oni stanąć na szczycie Aconcagua, potrzebują zebrać blisko 6000 głosów, które można oddawać na stronie internetowej Memoriału www.miejodwage.pl/793.

Michał i Kasia - wywodzący się z Podlasia - to dwoje ludzi których połączyła pasja do gór, rowerów i osiągania tego co nieosiągalne. Jak mówią, Ameryka Południowa i Aconcagua zawsze była ich celem podróżniczym. Niemniej jednak, aby urozmaicić sobie zadanie postanowili, że pojadą tam rowerami. Plan ekspedycji zakłada ponad tysięczno-kilometrową podróż rowerami z Buenos Aires- w kierunku Los Penitentes- wioski znajdującej się w Andach na wysokości 2740 m n.p.m., tuż u podnóża Aconcagua. Stamtąd dwójka podejmie próbę wejścia słynnym Lodowcem Polaków na szczyt góry, czyli 6960.8 m n.p.m.

Zachęcamy serdecznie do oddawania głosów na Projekt ‘Aconcagua by Bike Czyli Rowerem’.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie Memoriału im. Piotra Morawskiego www.miejodwage.pl/793 lub na stronie: www.littlebeetles.net

wyprawa turystyka

Komentarze

kaziq | 2013-02-18
Głos oddany, link rozesłany!

[odpowiedz]

Aconcagua13 | 2013-02-18

Dziekujemy serdecznie i pozdrawiamy. Mamy nadzieje ze dzieki wam ta wyprawa dojdzie do skutku

[odpowiedz]

Dodaj komentarz