logo RB

Nadeszła odwilż ale nadal mamy zimę, czyli o tym jakie są standardy odśnieżania

danmal2777 | 2013-02-01 | 5 komentarzy

białystok odśnieżanie

Zamiast wstępu

Witam szanowną rowerową brać jest to wprawdzie mój pierwszy artykuł, ale na pewno nie ostatni. Nie będę pisał o tym jak zima jest dokuczliwa bo każdy odczuł ją na własnych kopytach, a na pewno tak jak ja poczuł radość z odwilży którą gościmy od przeszło 4 dni. Pytanie jak długo pogada wynagrodzi nam zimowe problemy?

Zanim zupełnie rozmarzymy się o wiośnie i jej dobrodziejstwach cofnijmy się do czasu srogiej mroźnej zimy. Na stronie naszego kochanego Urzędu Miejskiego znalazłem standardy wg których firmy powinny odśnieżać nasz Białystok. Wg tejże instrukcji priorytetem są główne arterie i drogi często uczęszczane potem osiedlowe i inne. Odśnieżone mają być skrzyżowania i chodniki. I na końcu informacja gdzie mieszkańcy mogą zutylizować swój śnieg.

http://www.bialystok.pl/1230-zimowe-oczyszczanie-miasta/default.aspx

Niestety, a może i stety ddr'y nie istnieją. Zapraszam do lektury i ewentualnej dyskusji.

białystok odśnieżanie

Komentarze

kaziq | 2013-02-04
Gdyby ogłoszono konsultacje społeczne ws. tego dokumentu to można by było zgłosić uwagi ws ddr i chodników. Standardowo UM wolał ogłosić dokument znienacka więc i nie było za bardzo do czego zgłaszać uwag. Nie mniej jednak w przyszłym roku osobiście obiecuję wysłać stosowne pismo na przełomie sierpnia i września :)

[odpowiedz]

mocniak | 2013-02-04
Lepiej trochę wcześniej. Drogi dla rowerów są sprzątane tylko od 16 kwietnia do 15 listopada, więc gdy zaczniesz pisać w październiku odpowiedź dostaniesz dopiero, gdy na ddr będzie mógł już legalnie zalegać nie tylko śnieg, ale szkło, gałęzie, piach i inne tego typu atrakcje ;-)

[odpowiedz]

pika | 2013-02-13
Jeśli ścieżki rowerowe są zasypane śniegiem lub są oblodzone, to mogę jechać po ulicy? Czy policjanty mogą mi wówczas wlepić mandacik? Nie ukrywam, że ulicami szybciej wszędzie dojadę aniżeli zaśnieżonymi ścieżkami.

[odpowiedz]

mocniak | 2013-02-13
Jeżeli droga dla rowerów jest nieprzejezdna możesz jechać po ulicy. Policjanci mogą próbować wlepić mandat, ale ja bym go nie przyjmował.

[odpowiedz]

hertel | 2013-02-17
Panowie od kolegi inspektora slyszalem, ze podczas planowanej obowdnicy Ksiezyna ma nie byc sciezek rowerowych. Mozliwe to?

[odpowiedz]

Dodaj komentarz