logo RB

Musiuk: W sprawie odśnieżania dróg dla rowerów

mocniak | 2012-02-27 | 0 komentarzy

adam_musiuk odśnieżanie droga_dla_rowerów radni interpelacje infrastruktura

Szanowny Pan Tadeusz Truskolaski

Prezydent Miasta Białegostoku

INTERPELACJA

Szanowny Panie Prezydencie

Zwracam się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi zarówno w trakcie obecnego sezonu zimowego, jak następnych, na jakości odśnieżania ścieżek rowerowych w naszym mieście.

Obecnie wiele ścieżek rowerowych przylegających bezpośrednio do chodników jest odśnieżane nie w całości – czasami jest odśnieżona część chodnika (przy zsuwaniu śniegu na przylegającą ścieżkę), za kilka metrów fragment ścieżki (gdzie zostaje zasypany chodnik), a jeszcze dalej mamy odcinek, gdzie odśnieżony jest równolegle fragment chodnika i fragment ścieżki.

Zapewne wydaje się, iż w zimie ruch rowerowy jest wstrzymany w naszym mieście, jednak docierające do mnie głosy, szczególnie studenckie, wskazujące iż mieszkańcy naszego miasta chcą z tych ścieżek korzystać, także zimą.

Osobiście sprawdziłem sytuację związaną z odśnieżaniem ścieżek rowerowych przylegających do miasteczka akademickiego Politechniki Białostockiej przy ulicy Wiejskiej oraz Wydziałem Architektury przy ulicy Grunwaldzkiej i z przykrością stwierdzam, że nie ma tam możliwości bezpiecznego z nich korzystania.

Mam nadzieję, że wnioski wypływające z mojej interpelacji wpłynął na poprawę funkcjonowania ścieżek rowerowych w naszym mieście. Przytoczę tu jednocześnie przykład odwiedzonych przeze mnie w okresie zimowym wielu miast Finlandii – a więc państwa o surowszym klimacie – gdzie w okresie zimowym ścieżki rowerowe są odśnieżane w pierwszej kolejności przed ośnieżeniem chodników.

Z wyrazami szacunku

Adam Musiuk

Odpowiedź

Niestety odpowiedzi nie udostępniono.

Źródło: bip.bialystok.pl

adam_musiuk odśnieżanie droga_dla_rowerów radni interpelacje infrastruktura

Komentarze

Dodaj komentarz