logo RB

Nahajewski: W sprawie uszkodzonej drogi dla rowerów przy ul. Maczka

mocniak | 2012-10-08 | 0 komentarzy

mariusz_nahajewski radni interpelacje droga_dla_rowerów maczka adam_poliński infrastruktura

Białystok, 24.09.2012r.

Sz. P. Tadeusz Truskolaski

Prezydent Miasta Białegostoku

INTERPELACJA

Szanowny Panie Prezydencie

Na podstawie § 68 Regulaminu Rady Miejskiej Miasta Białegostoku w sprawie naprawy zniszczeń dokonanych podczas odśnieżania ciągów pieszych i rowerowych.

Panie Prezydencie, w związku z tym, że zbliża się nowy okres zimowy proszę o naprawę zniszczeń dokonanych podczas zeszłorocznego odśnieżania. W wielu miejscach podczas odśnieżania ciągów pieszych jak i rowerowych doszło do uszkodzeń ich nawierzchni. Przykłady mi znane to ścieżka rowerowa znajdująca się przy ulicy generała Maczka, na wysokości ulicy Zawady i Gajowej oddana do użytku w zeszłym roku czy nowo ułożony chodnik z polbruku w rejonie przejścia dla pieszych na ul. Swobodnej na wysokości bloku nr 14 (zdjęcia). W związku z docierającymi sygnałami proszę o kontrolę nie tylko we wspomnianych miejscach, ale także w innych częściach Miasta, które mogły zostać potencjalnie narażone na podobne zniszczenia. Proszę też o wyciągnięcie odpowiedzialność za wynikłe zniszczenia, a o poczynionych działaniach oraz ich wynikach proszę o poinformowanie mieszkańców.

Mariusz Nahajewski

Odpowiedź

Białystok, 8 października 2012r.

ORN-i.003.266.2012

Odpowiadając na interpelację Pana Radnego, zgłoszoną podczas posiedzenia Rady Miasta Białystok w dniu 24 września 2012 r. informuję, że zniszczona ścieżka rowerowa przy ul. gen. St. Maczka w rejonie ul. Gajowej została naprawiona na początku września bieżącego roku. Natomiast uszkodzony chodnik w rejonie przejścia dla pieszych na ul. Swobodnej na wysokości bloku nr 14 zostanie naprawiony do końca października 2012r.

Zastępca Prezydenta Miasta

Adam Poliński

mariusz_nahajewski radni interpelacje droga_dla_rowerów maczka adam_poliński infrastruktura

Komentarze

Dodaj komentarz