logo RB

Putra: Interpelacja w sprawie planów rozbudowywania ścieżek rowerowych

mocniak | 2012-03-26 | 0 komentarzy

sebastian_putra tadeusz_truskolaski infrastruktura interpelacje olmonty las_solnicki

Białystok, 26.03.2012r.

Sebastian Jakub Putra

Radny Rady Miejskiej Białegostoku

Pan dr hab. Tadeusz Truskolaski

Prezydent Miasta Białegostoku

Interpelacja

Na podstawie § 68 Regulaminu Rady Miejskiej Białegostoku składam interpelację w sprawie planów rozbudowywania ścieżek rowerowych.

Czy w planach miasta jest budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Wiosennej przez Las Solnicki do Olmont?

Odcinek asfaltowy ma około 3 km i z moich informacji wynika, że jest ulubionym miejscem biegaczy, rowerzystów i osób jeżdżących na rolkach. Są to nie tylko mieszkańcy Olmont, ale i osiedla Nowe Miasto. Przy sprzyjającej pogodzie spotyka się tam całe rodziny. Przez wieś Olmonty można dojechać rowerem do Stanisławowa, czy Dojlid Górnych, lub kierując się w drugą stronę do Hryniewicz i Ignatek.

Jeżeli takie rozwiązanie nie jest planowane proszę o uwzględnienie tego rozwiązania przy tworzeniu sieci ścieżek rowerowych. Budowa takiej ścieżki byłaby znakomitym rozwiązaniem zarówno dla ww. osób jak i dla osób zmotoryzowanych, bowiem podniesione zostałoby bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się.

Z wyrazami szacunku

Sebastian Putra

Odpowiedź

Białystok, 4 kwietnia 2012 r.

ORN-I.0003.88.2012

W odpowiedzi na interpelację dotyczącą budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Wiosennej oraz przez las Solnicki w kierunku Olmont uprzejmie informuję, iż inwestycji tej nie planujemy w najbliższym czasie. Wynika to z konieczności wycinki sporej ilości drzew oraz kosztów budowy ścieżki wyszacowanych na około 1,6mln zł.

Biorąc to pod uwagę realizacja ścieżki rowerowej, bez pozyskania środków zewnętrznych, nie będzie możliwe w okresie najbliższych kilku lat.

Prezydent Miasta

dr hab. Tadeusz Truskolaski

sebastian_putra tadeusz_truskolaski infrastruktura interpelacje olmonty las_solnicki

Komentarze

Dodaj komentarz