logo RB

Tworzenie artykułów na stronie RB

mocniak | 2012-10-22 | 0 komentarzy

poradnik o_stronie technikalia

Jak już wspominaliśmy teraz każdy może współtworzyć stronę RB dodając swoje artykuły. System, który udostępniliśmy, różni się trochę od innych CMS-ów - zakłada pisanie treści w czystym html oraz przestrzeganie pewnych konwencji. Z jednej strony pozwala to na prostą edycję tekstu, z drugiej zapewnia pełną nad nim kontrolę.

Podstawowa struktura artykułu

Tworząc artykuły można ograniczyć się właściwie do dwóch tagów: akapitu i nagłówka (<p> oraz <h2>). Dzięki nim można podzielić treść na czytelne sekcje.

Dodawnie obrazków

Obrazki można dodawać przez wklejenie kodu widocznego na stronie każdego obrazka. Zostanie on wyświetlony na środku oraz zmniejszony do szerokości przeznaczonej na treść artykułu (600px). Obrazki z zewnętrznych serwisów można dodawać stosując standardowy kod html <img src="adres"> z pełnym adresem url.

Widoczność

Artykuły są domyślnie tworzone z atrybutem widoczność ustawionym na nie, przez co nie są wyświetlane na liście najnowszych treści. Po zakończeniu edycji można opublikować artykuł przełączając na tak. Dodatkowo nie są wyświetlane artykuły z datą przyszłą - dzięki temu można przesunąć publikację na określony dzień.

Tagi

Słowa kluczowe (tagi) pomagające w odnajdywaniu powiązanych treści należy wpisywać oddzielone spacją. Przed publikacją dobrze sprawdzić, czy konkretne słowa są już wskazywane przez inne artykuły.

Dobrym zwyczajem jest sprawdzenie, jakie słowa kluczowe są już używane w innych artykułach, aby dowiązać do nich nowo powstający. W przypadku osób przyjętą konwencją jest używanie imienia wraz z nazwiskiem (np. tadeusz_truskolaski), a ulic brak przedrostków (np. elewatorska).

poradnik o_stronie technikalia

Komentarze

Dodaj komentarz