logo RB

Pielgrzymka rowerowa z Białegostoku do Jabłecznej. [TRWAJĄ ZAPISY!]

rogacz | 2016-06-14 | 1 komentarz

turystyka jableczno pielgrzymka monaster

3.jpg

PIELGRZYMKA ROWEROWA Z BIAŁEGOSTOKU DO JABŁECZNEJ. TRWAJĄ ZAPISY!

3 dni jazdy jednośladem, pokonanie około 255 km i odwiedzenie kilku prawosławnych monasterów w województwie podlaskim i lubelskim – wszystko to czeka na uczestników Pielgrzymki Rowerowej z Białegostoku do Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej. W tym roku organizowana jest po raz pierwszy. Odbędzie się w dniach 22-24 czerwca. Właśnie trwają zapisy chętnych.

Program

Pielgrzymka wyruszy z Parafii Św. Wielkomęczennika Pantelejmona w Zaściankach obok Białegostoku. Wyjazd z Zaścianek zaplanowany jest na 22.06.2016 r. (środa)o godz. 08:00. Przyjazd do Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej będzie miał miejsce 24.06.2016 r. (piątek) ok. godz. 15:00. Wszystko po to, aby następnego dnia, w sobotę 25.05.2016 r. pielgrzymi mogli uczestniczyć w uroczystym święcie ku czci patrona Monasteru w Jabłecznej - św. Onufrego Wielkiego. W dorocznym święcie najstarszego z prawosławnych monasterów w Polsce, tradycyjnie wezmą udział prawosławni hierarchowie, duchowieństwo i licznie zebrani pielgrzymi.

Ojcem duchowym I Pielgrzymki Rowerowej do Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej będzie Ks. prot. Andrzej Misiejuk z Parafii Prawosławnej Św. Wielkomęczennika Pantelejmona w Zaściankach, który będzie sprawował opiekę duchową nad pielgrzymami.

Szczegóły

Przewidywana średnia prędkość jazdy rowerem wynosi 15 - 20 km/h. Zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwa i komfort pielgrzymów. W związku z tym, każdy zostanie zaopatrzony w wodę i podstawowe wyżywienie w trakcie jazdy. Dodatkowo terenie Parafii, na których odbędzie się nocleg, zostanie zapewniona kolacja i śniadanie. Bagaże pielgrzymów zostaną umieszczone w busie, który będzie jechał zgodnie z trasą Pielgrzymki. Co 15-20 km organizowane są postoje w celu zregenerowania sił. Z Jabłecznej będzie można wrócić do Białegostoku specjalnie wynajętym autokarem.

Kto może dołączyć i kiedy?

Do Pielgrzymki można dołączyć na jej każdym etapie: np. w Zaściankach, Odrynkach czy Mielniku. Do udziału zapraszamy osoby, które posiadają sprawny rower i które czerpią przyjemność w takiej formy aktywności. Wiek uczestnika nie jest najważniejszy. Podstawowym kryterium są chęci i zaangażowanie. Przed podjęciem decyzji o dołączeniu do Pielgrzymki, warto zadać sobie następujące pytanie: „Czy posiadam kondycję, która pozwala przejechać 20 km przez przerwy ze średnią prędkością 18-20 km/h”? Jeśli odpowiedź brzmi „Tak”, taka osoba z pewnością poradzi sobie na Pielgrzymce rowerowej.

1.jpg

Trasa

Dzień pierwszy /22.06. (środa): BIAŁYSTOK –> SUPRAŚL –> ODRYNKI; ok. 65 km

Dzień drugi /23.06. (czwartek): ODRYNKI –> SAKI –> ZALESZANY –> ŚW. GÓRA GRABARKA –> MIELNIK; ok. 110 km

Dzień trzeci /24.06. (piątek): MIELNIK –> TERESPOL –> KOSTOMŁOTY –> KODEŃ –> MONASTER ŚW. ONUFREGO W JABŁECZNEJ; ok. 90 km

Kontakt, zapisy

Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do zapoznania sie z informacją na stronie pielgrzymki.cerkiew.com.pl oraz na fanpage na FB: Pielgrzymki Rowerowe.

W przypadku pytań i zapisów prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z koordynatorami Pielgrzymki:

 • Jan Kochanowicz,

  Bractwo Cerkiewne Św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku,

  602-277-647

 • Anna Gierasimiuk,

  660-046-138,

  pielgrzymka.rower.bialystok@gmail.com

 • Pielgrzymka organizowana jest przez Bractwo Cerkiewne Św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego SAWY Metropolity Warszawskiego i całej Polski.

  2.jpg

  [Rowerowy Białystok nie jest organizatorem -informacja prasowa od organizatora, kontakt powyżej]

  turystyka jableczno pielgrzymka monaster

  Komentarze

  Dodaj komentarz