logo RB

Majówka w Biebrzańskim Parku Narodowym z Przewozami Regionalnymi

rogacz | 2016-04-27 | 0 komentarzy

majówka majowka turystyka pkp pociąg podlasie biebrza

PRZEWOZY-REGIONALNE-MAJOWKA-938x240px-V02aprew.jpg

O co chodzi?

Na tegoroczną majówkę Przewozy Regionalne wraz z Biebrzańskim Parkiem Narodowym przygotowały ciekawą ofertę dla rowerzystów. Wśród propozycji jest m.in darmowe wejście do Parku na podstawie biletu PKP i bezpłatny przewóz rowerów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i proponowanymi przez Przewozy Regionalne planami wycieczek.

Szczegóły, bonusy

Wspólnie z Biebrzańskim Parkiem Narodowym na majowy weekend została przygotowana specjalna, atrakcyjna oferta, adresowana do amatorów turystyki rowerowej. Turyści, którzy przyjadą do Osowca-Twierdzy pociągiem Przewozów Regionalnych na wycieczkę rowerową, nie będą musieli kupować karty wstępu do Parku. Na podstawie biletu na przewóz roweru pociągiem, będą mogli bezpłatnie korzystać z tras położonych na terenie Parku. W pociągach kursujących w relacji Białystok – Ełk – Białystok można bez problemu przewozić jednoślady. Przewóz roweru w pociągu kosztuje tylko 7 zł. Natomiast 1 maja turyści posiadający ważną na ten dzień kartę wstępu do Parku będą mogli przewieźć bezpłatnie rower w pociągach Przewozów Regionalnych.

Przewozy Regionalne proponują wycieczkę

Na przykład z Białegostoku do Osowca-Twierdzy, gdzie znajduje się siedziba Biebrzańskiego Parku Narodowego, podróż pociągiem REGIO trwa zaledwie godzinę. Chętnym na wycieczkę do BbPN proponujemy wyjechać z Białegostoku pociągiem REGIO o godz. 10:45, by o godz. 11:39 wysiąść w Osowcu-Twierdzy. Z powrotem wyjeżdżamy o godz. 15:30 i w Białymstoku jesteśmy o 16:29. Bardziej wytrwali rowerzyści mogą wyjechać z Osowca o godz. 20:20 i dotrzeć do Białegostoku na godz. 21:16 (Uwaga! Ten pociąg nie kursuje w soboty)

- zachęca Elżbieta Załuska - dyrektor oddziału podlaskiego Przewozów Regionalnych.

roro.jpg

Propozycja BPN na niedzielę

Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się niedziela, 1 maja br. w Biebrzańskim Parku Narodowym. W Osowcu-Twierdzy odbywają się wtedy Targi Twórczości i Sztuki Ludowej „Sto pomysłów dla Biebrzy”. Będzie można obejrzeć i nabyć dzieła sztuki ludowej i zdrową, lokalną żywność, wziąć udział w warsztatach rękodzieła, zajęciach edukacyjnych, wykładach i pokazach filmów przyrodniczych. Na scenie prezentowane będą tańce ludowe i muzyka na żywo. Po zakończeniu Targów warto wybrać się na dwugodzinną wycieczkę rowerową i wrócić do Osowca-Twierdzy o godz. 17.00 na koncert wybitnego zespołu folkowego „Orkiestra Św. Mikołaja”. Wstęp wolny!

– zaprasza Małgorzata Górska – p.o. dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Program Majówki dostępny jest na stronie internetowej Parku: www.biebrza.org.pl.

Propozycja interesującej 23-kilometrowej trasy rowerowej

Wycieczkę rozpoczynamy w siedzibie BbPN, gdzie można nabyć karty wstępu (6 zł osoba dorosła i 3 zł młodzież, emeryci i renciści) oraz mapy, przewodniki, pamiątki. W ramach wspólnej oferty weekendowej, w dniach 30 kwietnia – 3 maja kart wstępu nie muszą kupować cykliści posiadający bilet na przewóz roweru pociągiem REGIO. Z Osowca-Twierdzy wyjeżdżamy drogą do Biebrzy w kierunku wsi Osowiec znakowanym szlakiem rowerowym (kolor niebieski), na trasie wieża widokowa, następnie przy Forcie II Twierdzy ścieżka edukacyjna (na trasie ścieżki: 2 wieże widokowe, platformy widokowe, tablice informacyjne i ok. 900 m kładki turystycznej – rowery należy prowadzić). Następnie wracamy do Fortu II i dalej jedziemy drogą asfaltową do Goniądza przez wsie Osowiec, Płochowo, Wólka Piaseczna niebieskim szlakiem rowerowym. Przed Goniądzem następna wieża widokowa. Z Goniądza powrót drogą wojewódzką do Osowca-Twierdzy ścieżką rowerową szlaku rowerowego Green Velo i następnie wzdłuż torów dojeżdżamy na stację kolejową.

– proponuje Zdzisław Muczyński z Działu Edukacji i Udostępniania BbPN.

Warto skorzystać też z innych odcinków nowego szlaku rowerowego Green Velo łączącego największe atrakcje Biebrzańskiego Parku Narodowego.

rower.JPG

Na weekendowe wyjazdy Przewozy Regionalne polecają atrakcyjne oferty promocyjne. Przede wszystkim, dzięki wydłużeniu obowiązywania na cały majowy weekend „Biletu turystycznego”, od godz. 18:00 w piątek, 29 kwietnia aż do środy, 4 maja do godz. 6:00, za 39 zł będzie można bez ograniczeń podróżować pociągami REGIO. Oprócz tego pasażerom Przewozów Regionalnych polecamy inne oferty: „Połączenie w Dobrej Cenie”, „Przejazdy grupowe”, „Ty i raz, dwa, trzy”, „REGIOkarnet” Szczegółowe informacje o ofertach są dostępne na stronie www.przewozyregionalne.pl lub www.biletyregionalne.pl

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i życzymy udanych wyjazdów z Przewozami Regionalnymi.

– Dyrektor Elżbieta Załuska

majówka majowka turystyka pkp pociąg podlasie biebrza

Komentarze

Dodaj komentarz