logo RB

Rowerem legalnie po Rynku Kościuszki

rogacz | 2013-08-16 | 0 komentarzy

rynek_kościuszki infrastruktura

"Od najbliższego poniedziałku rowerzyści będą mogli poruszać się po placu miejskim, nie łamiąc obowiązującego dotychczas zakazu. Po przeanalizowaniu sprawy miasto postanowiło go znieść. Na Rynku zostaną zamontowane odpowiednie tabliczki, informujące, że można tu jeździć rowerem."

Jak donosi Poranny, urzędnicy postanowili zalegalizować ruch rowerowy na Rynku Kościuszki w miejsce "egzekwowanego wybiórczo zakazu".

"O sytuacji w centrum Białegostoku napisaliśmy w lipcu. Po sygnałach od pieszych, których denerwują przemykające między ludźmi rowery.

Urzędnicy z magistratu stwierdzili wtedy, że jednoślady mają zakaz poruszania się po placu miejskim. Ale przyznali zarazem, że działa on wybiórczo. Jeśli ktoś jedzie rowerem powoli i nie powoduje niebezpiecznych sytuacji, to straż miejska przymyka na to oko.

Po naszej publikacji urzędnicy przyjrzeli się bliżej tej sprawie. I właśnie została podjęta decyzja, że pod znakami zakazu ruchu pojazdów na terenie Rynku Kościuszki pojawią się tablice informujące, że zakazy te nie dotyczą rowerzystów. Zostaną zawieszone w najbliższy poniedziałek. Na znakach "zakaz ruchu" będzie tabliczka "Nie dotyczy rowerów".

za: Poranny.plfreejanuary9.jpg

Źródło:

Więcej:

rynek_kościuszki infrastruktura

Komentarze

Dodaj komentarz